Сучасний будинок або квартиру неможливо уявити без електрики. З кожним роком зростає кількість оточуючих нас електроприладів, що роблять наше життя приємним і комфортним. Але у всьому є і зворотна сторона - все більш важливим стає питання електробезпеки, адже із зростанням кількості електроприладів зростає і ризик ураження людини електричним струмом і ризик пожежі, пов'язаного з електрообладнанням.

Найбільш часто для захисту від ураження струмом і пожежі застосовують пристрої захисту від диференціального струму (УДТ). Пристрої ці в свою чергу можна розділити на два види: без захисту від надструмів, зазвичай їх називають Вимикачі диференціального струму або УЗО, і пристрої з вбудованим захистом від надструмів, звані Автоматичні вимикачі диференціального струму (або дифавтомати). Останні крім захисту від ураження струмом і пожежі можуть захистити ще й від короткого замикання і перевантаження мережі.

У червні 2019 року в популярній серії модульних пристроїв Easy 9 з'явилася новинка - компактний диференційний автоматичний вимикач з шириною 18 мм. Це пристрій в типорозмірі звичайного однополюсного автомата дозволить істотно економити простір в електричному щиті. Наприклад, якщо Вам необхідно підключити пральну машину Ви можете просто замінити звичайний автоматичний вимикач на компактний діфавтомат і отримати розширений захист електричного кола від надструмів і захист від ураження електричним струмом та пожежі. При цьому, таке рішення не потребуює суттєвої переробки щита і заміни його на більший, тому кількість модулів не зміниться. Аналогічно, нові дифавтомати допоможуть застосовувати оболонки щитів менших розмірів і з меншою вартостю при проектуванні і складанні нових ПКУ.

Домогтися такого поєднання функцій захисту і компактності дозволило застосування електронної технології. Малі розміри сучасних електронних компонентів дозволили зменшити ширину нового дифавтомати до 18 мм, тобто до 1 модуля, але при цьому він став трохи вище.

Конструктив нового дифавтомати Easy 9 дозволяє йому надійно спрацьовувати навіть при зниженні напруги мережі до 40 В, що є вкрай рідкісною ситуацією, при якій основні електричні споживачі вже не працюють. Крім того, необхідно, щоб застосовувані в електроустановках житлових і громадських будівель Пристрої диференціального струму зберігали працездатність при зниженні напруги до 50% від номінального, що для однофазних мереж становить 110 В. Тобто можна сказати, що нові дифавтомати можуть без обмеження використовуватися в сучасних електроустановках як в житловому будівництві, так і в громадських будівлях.

Особливо варто відзначити, що нові дифавтомати в компактному типорозмірі розширюють наявну пропозицію Easy 9 за рахунок появи пристроїв з характеристикою спрацьовування А і диференціальним струмом відключення 10 мА.

Сучасні пристрої диференціального струму діляться на кілька типів за видом диференціального струму, на який вони реагують. Існують наступні види пристроїв:

- типу АС, що реагують на диференційний струм синусоїдальної форми;

- типу А, що реагують на диференційний струм синусоїдальної форми і пульсуючий постійний диференційний струм

- типу В, що реагує на синусоїдальний змінний і постійний пульсуючий диференціальні струми, а також на постійний диференційний струм.

Для житлового і цивільного будівництва найбільше застосування знайшли УЗО і дифавтомати типу АС і А, при цьому останнім часом все частіше і частіше застосовуються друге рішення. Це пов'язано з тим, що починаючи з 2006 року в побутовій техніці, такий як пральні і посудомийні машини, холодильники і кондиціонери стали застосовуватися інверторні двигуни, як більш безшумні і економічні в порівнянні зі звичайними асинхронними. При роботі такого двигуна відбувається перетворення напруги живлення синусоїдальної форми в послідовність керуючих імпульсів постійного струму, за допомогою яких керують частотою обертання двигуна. При цьому, якщо виникає струм витоку в такому пристрої, він може мати характер пульсуючого постійного струму і УДТ типу АС не відключиться тому воно не відчутно до току витоку, відмінному від синусоїдального. В цьому випадку надійним способом захиститися від ураження струмом стане установка УДТ типу А.

Пристрої з диференціальним струмом спрацьовування 10 мА рекомендується використовувати для захисту електричних ланцюгів окремих електроприймачів, встановлених в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у ванних або душових кімнатах. Це забезпечує гарантований захист людини від ураження електричним струмом, що є пріоритетною умовою при виборі обладнання.

Крім появи диференціальних автоматів в компактному типорозмірі, розширено також асортимент діфавтомат 1Р + N в двухмодульной (36 мм) корпусі. Поточна пропозиція доповнено новим пристроєм з номінальним струмом 40А, який може використовуватися в якості вступного, наприклад в дерев'яних будинках. Також такий діфавтомат може застосовуватися для захисту електричних ланцюгів, виділених під окремі потужні електроприймачі.

Таким чином, поява в лінійці Easy 9 нових діфавтомат розширює її можливості щодо захисту електроустановок, забезпечує кращий захист людини від ураження струмом. З огляду на доступну ціну обладнання Easy 9, це дозволить йому стати ще більш популярним і затребуваним на ринку.